Pulpit

Zainteresowany naszą ofertą?
Skontaktuj się z nami:

  • Phone@2x

    (056) 655 06 12

  • Mobile@2x

    +48 601 623 478

  • tatxyz

ELECTIO jest narzędziem służącym do przeglądania tekstów zakodowanych cyfrowo.

Od druku Gutenberga do wizualizacji w formacie elektronicznym, ELECTIO pozwala na połączenie obu tych typologii. Jedną z jego cech jest, bowiem, to, iż umożliwia on wizualizację na dużym ekranie, podobnie jak to dzieje się w wypadku otwartej książki oraz symulację ruchu kartki, który jest reprodukowany w sposób realistyczny. Można przeglądać formatowane na bieżąco teksty lub reprodukcje cennych wolumenów i manuskryptów.

ELECTIO umieszczone jest w wytwornej konstrukcji z drewna giętego, posiadającej łagodne kształty, lecz zbudowanej zgodnie z określonymi kryteriami wytrzymałości. Stałe polecenia wydawane przy pomocy przycisku oraz program do wizualizacji są wykonane w taki sposób, aby działały zawsze w ten sam sposób i były skuteczne przy ciągłym użytkowaniu.

CENNE CECHY pulpitu elektronicznego wykonanego w nowatorskim stylu. Do wykonania tego elementu, rzucającego się w oczy dzięki przyjemnym kształtom, stosuje się szlachetne materiały. Wykonany jest on celowo z materiału „żywego”, drewna, które artyści rzemiosła uformowali w taki sposób, aby nadać mu łagodne kształty, zachowując przy tym symbolikę krzyża. Komputer leży u podstaw wizualizacji stron książki, którą mamy zamiar przeglądać. Dwa monitory są nachylone w taki sposób, aby przypominały otwartą księgę i umożliwiały rozkoszowanie się charakterystycznym ruchem odwracanej kartki. Można zdjąć z półki jakąś książkę i przejrzeć z niej wybrane rozdziały lub przeglądać stronę za stroną. Można, ponadto, wprowadzać teksty różnego rodzaju w celu stworzenia wirtualnej biblioteki: Stary i Nowy Testament, serię encyklik, biuletyn tygodniowy, ilustracje malowideł kościelnych z komentarzem lub choćby katalog, cenny manuskrypt i wiele innych.
electio il leggio elettronico    

NOWATORSTWO tego urządzenia polega na tym, że każdy może z zaciekawieniem zapoznawać się z tekstami, które możemy w łatwy sposób przeglądać. Daje możliwość odnalezienia informacji i wyświetlania ich w nowoczesny sposób. Wrażenie otwartej księgi oraz ruch przewracanej kartki sprawiają, iż narzędzie to okazuje się idealne do odczytywania wartościowych tekstów, które normalnie nie są dostępne dla większej rzeszy ludzi.

Ue@2x