VSA 2050

Zainteresowany naszą ofertą?
Skontaktuj się z nami:

  • Phone@2x

    (056) 655 06 12

  • Mobile@2x

    +48 601 623 478

  • tatxyz

Dołączyliśmy do swojej oferty nowy produkt – kolumnę głośnikowa VSA 2050 z kontrolowaną dyspersją w pionie firmy RCF

VSA (Vertical Steerable Array) wyposażona jest w dwadzieścia pełnopasmowych, 3,5-calowych głośników (pasmo przenoszenia 100 Hz – 18 kHz). Każdy z nich napędzany jest przez oddzielny pięćdziesięciowatowy wzmacniacz klasy D, z którym sprzężony jest procesor DSP (48 kHz, 32 bit).

Dzięki przetwarzaniu sygnału wysyłanego do każdego pojedynczego głośnika możliwa jest kontrola dyspersji kolumny głośnikowej. Dźwięk wysyłany jest więc dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy, z uniknięciem niekorzystnych odbić i zapewnieniem większej wyrazistości muzyki i zrozumiałości mowy w pomieszczeniach „trudnych akustycznie”.

Przetwarzanie DSP obejmuje m.in. parametryczną korekcję, kompresję i beamforming. Ponadto każdy wzmacniacz ma wbudowane standardowe układy ochrony głośnika. Kąt rozproszenia kolumny wynosi 130° w poziomie, natomiast w pionie może być zmieniany od 10° do 30°. Dodatkowo możliwa jest zmiana kierunku promieniowania kolumny w zakresie 40°. Zdalną kontrolę parametrów przetwarzania dźwięku zapewnia pilot na podczerwień. Umożliwia on wybór charakterystyki kształtowania wiązki, filtru optymalnego dla mowy lub muzyki, zmiany głośności czy opóźnienia.

Obudowa kolumny wykonana została z lekkiego tłoczonego aluminium. Na spodzie umieszczono łącza, wśród których znajdują się dwa wejścia symetryczne – jedno z nich jest priorytetowe (może służyć np. do nadawania komunikatów). Do kolumny dołączone są akcesoria do montażu.

Ue@2x